کابردی ترین نرم افزار های روز دنیا
دبیر خانه شورای عالی اطلاع رسانی کشور با هدف تقویت حضور خط فارسی در عرصه های بین المللی و نگارش رایانه ای و به پاس داشت فرهنگ غنی ایران اسلامی در خط تحریری و نوشتار نستعلیق، طرح تولید قلم نستعلیق رایانه ای را در قالب طرح تسما (تولید و ساماندهی محتوای الکترونیکی ایران) به شرکت های رایانه ای پیشنهاد داد و شرکت داده ورزان هامون مجری پیاده سازی و تولید فونت نستعلیق در محیط های عمومی تولید متن شد.
خط نستعلیق با توجه به تنوع ارتفاع قرارگیری حروف از خط مبنا یا خط کرسی نوشتاری، برای پیاده سازی در محیط های تولید متن مشکلات بسیاری در بر دارد و ترکیب های ممکن، تنوع را بی شمار می کند.

دکتر بهروز مینایی - معاون فنی شورای عالی اطلاع رسانی، با اشاره به بکارگیری ابزار مناسب برای ساخت فونت و بهره گیری از مشاوره اساتید مجرب و تکنیک های ابداعی در این پروژه گفت: کارهای زیادی برای افزایش زیبایی نمایش خط نستعلیق روی صفحه نمایش انجام شده است. در این راه رایانه به عنوان یک ابزار، بخشی از بار تولید را بر دوش داشته است و بخش اعظم کار ساخت ترکیبات هنری خط نستعلیق را کارشناسان خط نستعلیق به عهده داشته اند.
وی همچنین تاکید کرد: دبیرخانه با عرضه آزاد، گام نخست را در عرضه فونت نستعلیق یونیکد بر داشته است، امید است ارائه نظرها و جمع آوری انتقاد و پیشنهادها و اعمال دیدگاه ها مراتب ارتقاء و پیشرفت و فراگیر شدن عرضه خط فارسی به زبان نستعلیق میان دوست داران ترویج خط و زبان فارسی در محیط رایانه فراهم شود.

فونت فوق با نام Iran Nastaliq عرضه گردیده و به صورت استاندارد یونیکد طراحی شده است و می توان از آن در تمامی نرم افزارهایی که یونیکد را پشتیبانی میکنند مانند (اینترنت اکسپلورر، مایکروسافت آفیس، اتوکد، فتوشاپ خاور میانه و ...) همانند دیگر فونت های فارسی به راحتی استفاده نمود.

دانلود

پسورد:download.blogfa.com

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲ دی۱۳۸۶ساعت ۱۴:۰ بعد از ظهر  توسط مجتبی | 
 
صفحه نخست
پست الکترونیک
آرشیو
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
به نام خدا كه رحمتش بى اندازه است و مهربانى اش هميشگى. همه ستايش ها، ويژه خدا ، مالك و مربّى جهانيان است . رحمتش بى اندازه و مهربانى اش هميشگى است . مالك و فرمانرواى روز پاداش و كيفر است . [ پروردگارا ! ] تنها تو را مي پرستيم وتنها از تو كمك مي خواهيم . ما را به راهِ راست راهنمايى كن . راه كسانى [ چون پيامبران ، صدّيقان ، شهيدان و صالحان كه به خاطر لياقتشان ] به آنان نعمتِ [ ايمان ، عمل شايسته و اخلاق حسنه] عطاكردى ، هم آنان كه نه مورد خشم تواند و نه گمراه اند .


سلام به شما دوست عزیز که به وبلاگ من سر زدید.
امیدوارم بتوانم نیازهای نرم افزاری شما را برطرف کنم.
شایان ذکر است که بگویم من در این وبلاگ سعی کردم کاربردیترین نرم افزارهای دنیا را گردآوری کنم.
هر روز با چند نرم اقزار جدید
اگر موافق با تبادل لینک هستین اول این سایت را به عنوان :"دانلود بهترین نرم افزارها" لینک کنید بعد در بخش نظرات یا با میل بگویید سایت شما را با جه عنوانی لینک کنیم.
download the best software

نوشته های پیشین
اردیبهشت ۱۳۸۹
خرداد ۱۳۸۸
فروردین ۱۳۸۸
مهر ۱۳۸۷
بهمن ۱۳۸۶
دی ۱۳۸۶
آذر ۱۳۸۶
آرشیو موضوعی
نرم افزار چند رسانه ای
نرم افزار چت و مسنجر
نرم افزار کاربردی
نرم افزار آنتی ویروس
نرم افزار اینترنت
نرم افزار مدیریت دانلود
فرهنگ لغت و مترجم
فونت
بازی کامپیوتر
آموزش
نرم افزار بازیابی
نرم افزار رایت CD و DVD
خرید سریال و فیلم
پیوندها
Download Best Software
۩کلیپ موبایل۩
ایمیل رایگان فارسی
""king-hacker""
سرویس دهنده اینترنت
سایت سلامتی
طراحی سایت وگرافیک
فکس اینترنتی
تجارت نرم افزار
تجارت نرم افزار
تجارت نرم افزار
موتورهای جستجو
موتورهای جستجو
پادشاه وب سایت ها
آموزش کامپیوتر
*.هک*.موبایل*...
دانلود همه چیز
Mobile Download Center
"پایگاه دانلود و اطلاع رسانی موبایل"
دانلود فیلم سینمایی
وبلاگ اختصاصی برنامه نویسی
بهترين سايت تفريحي - تبادل لينک
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM

Powered by WebGozar